ایا کولر گازی جی پلاس گاز مصرف می کند

ایا کولر گازی جی پلاس گاز مصرف می کند

کولر گازی جی پلاس  دقیقا شبیه کولر ماشین است از برق استفاده می کنه ولی گازی در آن وجود دارد که باعث خنک شدن می شود این گاز مصرف نمی شود

ایا کولر گازی جی پلاس گاز مصرف می کند

از آنجا که کولرهای گازی  جی پلاس به سه دسته کولرهای جی پلاس مناسب برای مناطق گرمسیر، معتدل و سردسیر تقسیم می شوند، موقع خرید، کولر جی پلاس را متناسب با آب و هوای محل زندگی خود انتخاب نمایید.

ایا کولر گازی جی پلاس گاز مصرف می کند

در انتخاب نوع و قدرت کولر گازی جی پلاس ، ابعاد اتاق شما بسیار مهم است .

گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی جی پلاس با قدرت بالایی خریداری می کنید و بعد مجبور هستید که همیشه آن را در حالت کم قرار دهید و یا از شدت سرمایش اذیت شوید.

در آن هنگام هزینه گزافی را بابت هدر رفتن انرژی بر خود تحمیل می نمایید.


درزگیری مناسب اطراف كولر، قرار نداشتن در معرض تابش مستقیم خورشید، قرار گرفتن در مسیر جریان باد، در نظر گرفتن فضای کافی در پشت کولر برای

گردش هوا، سرویس به موقع،  تمیز نمودن فیلترهای هوا، کندانسور و رادیاتور و مجهز بودن دستگاه به سیستم اینورتر، همگی تاثیر به سزایی در كاهش مصرف انرژی کولر گازی جی پلاس  دارند.

ایا کولر گازی جی پلاس گاز مصرف می کند

استفاده از لامپ های كم مصرف در محیط بدلیل تشعشع حرارتی كمتر میزان مصرف برق کولرهای گازی را به میزان قابل توجهی كاهش می دهد.

تمامی كولرهای گازی جی پلاس دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) هستند.

لذا با توجه به اینكه بهترین درجه برودت منزل در فصل تابستان بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است، می بایست از سرد كردن بیش از حد محل سكونت خودداری كرد.

استفاده بی مورد و یا همزمان از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق، سماور، لامپ رشته ای و ... باعث افزایش بار گرمایی محیط می شود.

كه این امر زمان كار كولر گازی جی پلاس  را جهت رسیدن به برودت مطلوب، افزایش داده و در نتیجه منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی الكتریكی در كولر

گازی می شود. بنابراین كارهایی نظیرپخت و پز، اتوكشی و ... را در ساعاتی انجام دهید كه گرمای هوا كمتر است.

تفاوت اسپلیت با کولرگازی جی پلاس

در تابستان معمولاً سه منبع عمده گرمای ناخواسته در منزل وجود دارد: گرمای هوای خارج كه از طریق سقف و دیوار هدایت می شود، گرمایی كه از لامپ ها و لوازم خانگی انتشار می یابد و نور خورشید كه از راه پنجره ها به داخل می تابد.

با استفاده از سایبان، پرده كركره و یا پرده پارچه ای با رنگ روشن، می توان نور خورشید را به سمت بیرون منعكس نموده و از میزان مصرف کولر گازی جی پلاس کاست.